Trening dla walecznych

Trening dla walecznych

CROSSFIT został wynaleziony w Stanach Zjednoczonych przez człowieka, który postanowił zmęczyć swój organizm do granic wytrzymałości, a tym samym wzmocnić go tak, aby uczynić niemal niezniszczalnym. Rzeczywiście przyglądając się bliżej temu systemowi szkolenia właśnie taki jest jego cel. Poprzez ciężkie, niemal katorżnicze ćwiczenia całkowicie osłabiamy na moment swój organizm, jednocześnie wzmacniając nie tylko mięśnie i stawy, ale również psychikę, która odrywa tu kluczową rolę.

Ćwiczący w crossing boxach niejednokrotnie spływają potem, balansując na granicy omdlenia i resztkami sił wykonują kolejne powtórzenia w danych seriach. Dzięki zróżnicowanym zestawom ćwiczeń, odpowiednio komponowanych na potrzeby konkretnego WOD (z angielskiego Workout of the Day, czyli trening dnia) wzmacniamy wszystkie możliwe partie mięśniowe, dzięki czemu nasz organizm zyskuje na sprawności, poprawiamy tym samym nasze możliwości motoryczne i zmniejszamy ryzyka kontuzji. Jak wiele należy mieć wytrwałości, aby ćwiczyć crossfit box może przekonać się każdy z nas. System ten jest ogólnodostępny, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, ani zdrowotnych. Jedyne o czym musimy pamiętać, to zdrowy rozsądek, a by nie przesadzić, ponieważ przy tak intensywnych ćwiczeniach łatwo można zamiast zdrowa i kondycji, po prostu je stracić. Trening crossfitu można zaliczyć do grup treningów funkcjonalnych ze względu na łatwy dostęp i jednoczesne zaangażowanie różnych mięśni. Nie ćwiczymy, jak na przykład na siłowniach tylko jednej partii, ale wszystkie po kolei. Do tego właśnie dążymy urozmaicając nasze codzienne treningi. Ponieważ dostęp do profesjonalnych sal treningowych jest wciąż utrudniony ze względu na ich niewielką ilość, wymaga t od nas dodatkowej dozy samozaparcia, co czyni nas swego rodzaju wojownikami. W końcu w natłoku codziennych zajęć niejednokrotnie ciężko nam znaleźć czas i motywację, zwłaszcza, gdy trudność treningu rośnie z każdym dniem, a organizm w pewnym momencie sam zaczyna się buntować przeciwko takiemu traktowaniu. Tu rolę odgrywa nasza psychika.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighteen − 7 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>