Regionalny Fundusz Filmowy

Regionalny Fundusz Filmowy
Regionalny Fundusz Filmowy to jena z części składających się na Poznań Film Commission.
Podobno pieniądze szczęścia nie dają, a jednak są niezbędne w niemalże każdej z dziedzin życia, a już na pewno w promocji i reklamie.
Poznań Film Commission powstał, by wykreować Poznań na niezwykle ciekawe, godne polecenia miejsce, którym tak naprawdę przecież jest.

Żyjemy w czasach, w których reklama odgrywa bardzo ważną rolę, a ludzie są na tyle wymagający, ze oczekują podawania im informacji na tak zwanej tacy. Poznań Film Commission stanęli na wysokości zadania i już nie raz udowodnili, że Poznań jest warty poznania. Regionalny Fundusz Filmowy to pieniądze, dzięki którym powstała między innymi baza lokacji. Jest to ponad dwieście miejsc zlokalizowanych na terenie Poznania oraz w jego okolicach. Mają one służyć ekipom i producentom filmowym oraz agencjom reklamowym, ale skorzystać z niej może każdy. Dostęp jest banalnie prosty – wystarczy wejść na oficjalną stronę Poznań Film Commission i jedna z głównych zakładek to właśnie baza lokacji. Możemy wejść i przeglądać ofertę ponad dwustu ciekawych miejsc, z których na pewno każdy z nas wybierze coś, co wyda mu się wyjątkowo atrakcyjne. W bazie lokacji znajduje się opis miejsca, zarys historyczny, zdjęcia, dokładna lokalizacja i inne niezbędne informacje dotyczące miejsca czy też obiektu. Regionalny Fundusz Filmowy prowadzony jest przez Poznań Film Commision i jego głównym celem jest finansowanie produkcji filmowych i telewizyjnych jakkolwiek związanych z Poznaniem. Dzięki niemu na terenie Poznania i w jego okolicach powstały już liczne sceny do nawet najbardziej kultowych produkcji, takich jak Ogniem i Mieczem oraz Pan Tadeusz. W Rogalinie pod Poznaniem powstawała chyba równie kultowa produkcja – Stara Baśń. Kiedy słońce było bogiem. Ale nie tylko nasi rodowici producenci skorzystali z pięknej scenerii Poznania. W 2001 roku na poligonie w Biedrusku nakręcano jedną z początkowych scen amerykańskiego filmu Proof of Life. Zagrały w nim takie gwiazdy, jak Meg Ryan, Russell Crowe, David Morse,Pamela Reed i wielu innych, cenionych aktorów. Niestety do niektórych z miejsc znajdujących się w bazie lokacji wstęp jest wzbroniony i potrzebne są specjalne zezwolenia, by mogła na ich teren wejść ekipa filmowa. ,,Zwykły’’ człowiek najprawdopodobniej nie wejdzie na przykład na teren woskowy. Chyba, że jest to specjalnie wyznaczony przez służby dzień. Taką okazją jest na przykład wczesnowiosenne kwitnienie śnieżyc. Są to malutkie, białe kwiaty, które corocznie przyciągają tłumy obserwatorów. Wojsko wtedy umożliwia wejście na swój teren. Śnieżyce kwitną bardzo krótko, więc ich podziwianie jest możliwe w jeden, zazwyczaj kwietniowy, weekend. Inną okazją do zdobycia miejsc, które na co dzień są zamknięte, są Dni Twierdzy Poznania. Wtedy duża część z fortyfikacji dostępna jest dla mieszkańców Poznania i przyjezdnych.
Jak widać, Poznań jest ciekawym miastem, w którym dużo się dzieje, wystarczy odrobina chęci, by poznać niezwykłe tajemnice miasta w którym żyjemy. Baza lokacji to najlepszy i najprostszy sposób na zorientowanie się, co w Poznaniu czeka na twoje odkrycie. Już nigdy nie stwierdzisz, ze Poznań jest nudny. I mogę zapewnić, że miejsca które odwiedzisz sprawia, ze będziesz chciał do nich wracać. To nie jest jednorazowa atrakcja. Większość z tych miejsc ma tak niezwykły klimat, charakter, że po pewnym czasie po prostu się za nimi tęskni. Wiosna w pełni, rowery miejskie dostępne, także nie ma na co czekać. Wyruszaj na podbój miasta!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one + 7 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>