Projekt małego salonu oraz kuchni

Projekt małego salonu oraz kuchni

Salon i kuchnia, dla wielu z nas są sercem domu, miejscami, gdzie gromadzi się cała rodzina aby celebrować niezwykłe wydarzenia, a także aby spędzać wolny czas każdego dnia. To od nas zależy, czy będą to pomieszczenia połączone ze sobą, czy też oddzielne. Ważne jest, aby znalazło się w nich wszystko, co nas interesuje. Największym wyzwaniem jest bez wątpienia aranżacja małych pomieszczeń.

Jeżeli nasze mieszkanie nie wyróżnia się zbyt dużym metrażem to z pewnością niezwykle ważną kwestią będzie dla nas fakt, aby na tej małej przestrzeni, mimo wszystko zmieścić jak najwięcej rzeczy, a także optycznie ją powiększyć. Dobrym pomysłem w takim przypadku będzie aranżacja przestrzeni przez profesjonalistę jakim jest projektant wnętrz. Jeżeli jednak sami się decydujemy na remont, to warto skorzystać z kilku podstawowych porad. Pierwsza rada brzmi, że warto pamiętać o minimalizmie i stworzeniu wrażenia przestrzeni, wszystko okrasić należy odpowiednią dozą funkcjonalności. Polecane są szczególnie niskie meble o lekkich formach. Najlepiej sprawdzą się także meble o tej samej wysokości, co da efekt przestrzenności. Idealnie sprawdzą się też meble wielofunkcyjne, np. kanapa, która może być jednocześnie sofą i łóżkiem, stolik, w którego wnętrzu ukryjemy niezbędne rzeczy. Polecane kolory to beże-biele o lakierowanych frontach. Ponieważ w salonie gromadzi się z zasady niezwykle wiele rzeczy, na przykład książek, zabawek czy gier, warto to pomieszczenie zaopatrzyć w zamykane szafki lub szafy wnękowe, a także półki podwieszane, na których ułożymy na przykład rodzinne pamiątki. Warto także wybierać takie rozwiązania jak na przykład podwieszany na ścianie telewizor, czy sprzęt audio. Wszelkie nowatorskie rozwiązania pozwolą nam zaoszczędzić cenną dla nas przestrzeń. Złota zasada brzmi, im mniej, tym lepiej. Staraj się nie przytłoczyć przestrzeni nadmiarem. Powinniśmy stosować ją także, gdy zajmuje nas projektowanie kuchni Leszno. W przypadku tego pomieszczenia słowem-kluczem powinna być także funkcjonalność. W trakcie urządzania salonu wybieraj meble o lekkiej konstrukcji, na przykład biurko o cienkich nogach, zamiast masywnego, drewnianego. Co do palety barw na ścianie to najlepiej, jak w przypadku mebli, sprawdzą się kolory jasne i neutralne – beże, biele, błękity czy szarości. Sprawią one, że wnętrze nabierze wrażenia przestrzeni, a także stanie się ciekawym tłem, dla bardziej oryginalnych i egzotycznych dodatków.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 1 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>