Mieszkania na miarę twojego portfela

Mieszkania na miarę twojego portfela

Zakup mieszkania dla każdego jest olbrzymim wydatkiem i ważną decyzją. Wiele osób jest przerażonych wydatkiem z jakim wiąże się tak poważna inwestycja. Jednak na rynku nieruchomości jest wiele mieszkań, na każdą kieszeń. Czasami niestety musimy zrezygnować z niektórych naszych udogodnień, aby zmieścić się w odpowiedniej cenie, ale zawsze należy pamiętać: co własne to własne, więc może warto poświęcić trochę swojej wygody.

Jak znaleźć mieszkanie na miarę własnego portfela?
Rozwiązań jest wiele. Na początek można przeszkuać rynek wtórny, żeby znaleźć jakąś ciekawą okazję. Mieszkania od deweloperów mają ustalone ceny, które można zaakceptować bądź nie. Jednak w sytuacji, gdy kupujemy mieszkanie od osoby prywatnej, to czasami mamy możliwość pertraktowania i licytowania jak najbardziej korzystnej oferty. Również jeśli chcemy zaoszczędzić, to dobrym wyborem będzie mieszkanie, w którym już ktoś funkcjonował. Często takie mieszkania są w pełni wyposażone i remont nie jest konieczny. Urządzenie pomieszczeń w surowym stanie generuje olbrzymie koszta, dlatego warto poszukać i znaleźć takie mieszkanie, które będzie gotowe do wprowadzenia się i wpisze się w nasze gusta i upodobania. Najtańsze mieszkania oczywiście znajdziemy daleko od centrum. Ale jeśli na przykład prowadzimy własną działalność i nie potrzebujemy codzienne wybierać się do pracy do centrum, a nasze dzieci mają pod domem szkołę, to dlaczego nie. Można w ten sposób zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, które wydamy na przykład na remont nowego mieszkania otrzymanego w surowym stanie, prosto od dewelopera. Jednak zdarzają się również propozycje takie jak mieszkania Grunwald Poznań, które oferują mieszkanie w centrum miasta w bardzo korzystnej cenie.

Co jest ważne przy wyborze nowego mieszkania?
Oprócz ceny powinniśmy również zwrócić uwagę na dogodności, które oferuje budynek. Jeśli mamy dzieci i codziennie musimy zmagać się z wózkiem, w którym zabieramy malucha na spacer, to warto pomyśleć o zainwestowaniu w mieszkanie, gdzie znajduje się winda. Nawet mieszkanie na pierwszym piętrze może być dla nas nie lada wyzwaniem, jeśli mamy do zniesienia i wózek i dziecko. Dodatkowym atutem nieruchomości w nowym budownictwie są hale garażowe. Mieszkańcy mają szansę wykupić swoje miejsce parkingowe w zamykanym garażu. Dzięki temu mamy samochód zawsze pod ręką i w zimowe dni nie musimy nawet wychodzić na dwór, żeby wsiąść do pojazdu. Ostatnio popularne są również przestronne balkony, które pozwalają na postawienie szerokiego stołu i zrelaksowanie się przy lampce wina w gronie najbliższych znajomych. Innym elementem o którym bez wątpienia należy zdecydować jest układ mieszkania pod względem umiejscowienia kuchni. Niektózy szukają lokum, w którym kuchnia będzie połączona z pokojem dziennym i zapewni trochę przestronności, a inni z kolei wolą kuchnię oddzieloną od salonu. Z tego względu należy zwrócić uwagę czy mieszkanie oferuje liczbę poki plus kuchnia, czy pokoje plus aneks kuchenny.

Znaleźć mieszkanie, które będzie odpowiadało ściśle wszystkim naszym wymogaom jest niezwykle trudne, jednak w trakcie poszukiwań możemy już na wstępie wyeliminować niektóre dzielnice, lub droższe inwestycje, na które nas nie stać.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 + fifteen =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>