Blachy perforowane, siatki zgrzewane i kraty pomostowe – wszystko co powinieneś o nich wiedzieć

Blachy perforowane, siatki zgrzewane i kraty pomostowe – wszystko co powinieneś o nich wiedzieć

Siatki zgrzewane, kraty pomostowe, blachy perforowane czy bednarka ocynkowana to rodzaj materiałów na które na co dzień nie zwracamy zbytnio uwagi. Jest to zdecydowany błąd, ponieważ uświadomienie sobie możliwości zastosowania tego rodzaju materiałów może zdecydowanie zmienić wiele w naszym życiu. Warto więc przyjrzeć im się bliżej.

Siatki zgrzewane są materiałem gwarantującym duże bezpieczeństwo użytkowania, a także cechują się dużą estetyką, dlatego też coraz częściej znajdują one zastosowanie także w roli materiału dekoracyjnego. Tradycyjne zastosowanie siatek, to między innymi budowa ławek, koszy na śmieci, ławek na dworcach, a także elewacji, czy sufitów podwieszanych. Świetnie sprawdzają się także jako elementy wentylacji. Oczywiście jako materiał dekoracyjny świetnie sprawdza się siatka zgrzewana jako element balustrad, schodów oraz mebli, ponieważ świetnie łączy się on z innymi materiałami, takimi jak drewno, szkło, czy metal. Oczywiście wyróżniamy wśród nich różne podgatunki, między innymi siatkę cięto-ciągnioną, siatkę tkaną, siatkę karbowaną, siatkę izola, siatkę Rabitza, siatkę Leduchowskiego. Oczywiście wyróżniają się one rodzajem materiału z którego zostały wykonane: blacha stalowa, blacha ocynkowana, blacha nierdzewna, metale kolorowe, druty żaroodporne, mosiężne, miedziane. Siatka Izola z kolei produkowana jest z ocynkowanego drutu, dzięki czemu łatwo się zaplata i łączy w większe powierzchnie. Jest niezwykle wytrzymała i łączy w większe struktury. Daje minimalne przesłonięcie, przez co nadaje się do wolier i podziału pomieszczeń inwentarskich. Często jest stosowana jako siatki hodowlane. Siatka Leduchowskiego z kolei powstaje z arkusza blachy, w którym wykonuje się równoległe nacięcia odpowiednio przesunięte między sobą. Siatkę tę o romboidalnych oczkach stosuje się najczęściej w budownictwie jako materiał podkładowy do tynków i elementów stropowych. Na stronie http://www.metalzbyt.pl/blachy-perforowane,1552.html blachy perforowane dobrej jakości odnajdziesz bez problemu.

Kraty pomostowe z kolei, nazywane także kratą wema, to materiał zgrzewany wykonany z płaskowników nośnych oraz prostopadłych do nich prętów poprzecznych zazwyczaj żłobionych i skręcanych. Najczęściej spotykane są kraty ocynkowane, ale można spotkać także te nieocynkowane (czarne), obie jednak powinny spełniać odpowiednią normę, która sprawi, że otrzymamy gwarancję produktu trwałego oraz w pełni zabezpieczonego przed korozją. Materiał ten posiada liczne zalety: przede wszystkim możliwość szybkiego montażu i demontażu przekryć, stabilną powierzchnię nośną, odporność na korozję, dużą wytrzymałość w stosunku do masy własnej, a także plastyczność czyli możliwość wykonania kraty o różnych kształtach. Oczywiście te cudowne cechy kraty pomostowej sprawiają, że materiał ten ma szereg zastosowań. Wśród tych najbardziej oczywistych wymienić możemy stosowanie kraty wema do budowy pomostów komunikacyjnych, zabezpieczenia kanałów i włazów przed naszym wpadnięciem tam. Stosowana jest także do budowy ogrodzeń, bram, a także ścian działowych, pokrywania odwodnień liniowych. Często także do budowy elewacji i sufitów podwieszanych, schodów zewnętrznych i wewnętrznych, studzienek, elementów architektury ogrodowej (w tym ławek, stolików i krzeseł), elementów mebli, regałów, półek. Jednym z głównych zastosowań kraty zgrzewanej jest wypełnienia balustrad, a także zastosowanie jej jako scen, podestów, czy wybiegów.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen + four =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>